Posledný májový víkend sa bude v meste pod Urpínom niesť v znamení premenlivej oblačnosti. Počas soboty a nedele treba počítať aj s prehánkami. Napriek tomu, že sa blíži leto, najvyššie denné teploty vzduchu počas najbližších troch dní len mierne presiahnu úroveň 15 °C.

Piatok (28. 5.) bude prevažne slnečný. Najmä ráno a v popoludňajších až večerných hodinách môžeme očakávať jasnú oblohu. Predpoludním sa síce oblačnosť mierne zväčší, no pršať nebude. Severný až severozápadný vietor bude v nárazoch fúkať rýchlosťou 4 až 9 m/s. Teplota vzduchu cez deň dosiahne 17 až 19 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na 12 až 10 °C.

Sobota (29. 5.) bude víkendovým dňom s premenlivou oblačnosťou. Počas tohto dňa môžeme očakávať aj mierne prehánky. Potrápi nás aj silný severný vietor, ktorý v nárazoch dosiahne rýchlosť 8 až 11 m/s. Z najvyšších denných 15 až 17 sa v noci ochladí na 8 až 6 stupňov Celzia.

Nedeľa (30. 5.) zakončí týždeň v znamení zväčšenej oblačnosti, pričom aj počas tohto dňa treba počítať s prehánkami. Fúkať bude prevažne severný vietor, ktorý v nárazoch dosiahne rýchlosť 8 až 10 m/s. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 14 až 16, v noci klesne na 8 až 6 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.