Začiatok septembra so sebou priniesol výrazné ochladenie a v duchu prichádzajúcej jesene sa bude, čo sa týka počasia, niesť aj nasledujúci víkend, pričom teplota vzduchu sa vyšplhá maximálne na 26 °C. Počas piatka a soboty môžeme očakávať malú oblačnosť, v nedeľu zas bude obloha prevažne zamračená a podľa meteorologických modulov by malo aj pršať.

Piatok (4. 9.) bude v meste pod Urpínom slnečný. Obloha bude prevažne jasná a bez zrážok, pričom fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 10 až 8 do najvyšších denných 23 až 25 stupňov Celzia.

Sobota (5. 9.) bude víkendovým dňom so zrána minimálnou, popoludní zväčšenou oblačnosťou, ktorá však úhrn zrážok neprinesie. Prevažne južný vietor môže popoludní dosiahnuť nárazovú rýchlosť až 10 m/s. Z ranných 13 až 11 sa cez deň oteplí na 24 až 26 °C.

Nedeľa (6. 9.) zakončí týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy, pričom počas dňa môžeme očakávať aj viaceré prehánky. Teplota vzduchu sa z ranných 16 až 14 cez deň vyšplhá na maximálnych 22 až 24 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.