Najbližší januárový víkend bude v Banskej Bystrici sprevádzať premenlivé počasie. Zatiaľ čo v piatok a v nedeľu môžeme očakávať zväčša zamračenú oblohu aj úhrn zrážok, v sobotu sa vyjasní.

Piatok (13. 1.) bude prevažne zamračený. Dopoludnia sa môžu vyskytnúť krátke dažďové prehánky, no s úhrnom dažďových, ale aj snehových zrážok treba počítať najmä v podvečerných až nočných hodinách. Ráno si treba dať pozor na poľadovicu, ktorej tvorba sa ojedinele očakáva aj v banskobystrickom okrese. Výstraha 1. stupňa bude platiť do 10.00 h. Z ranných +2 až 0 sa cez deň oteplí na +3 až +5 stupňov Celzia. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor.

Sobota (14. 1.) začne pri zväčšenej oblačnosti a 0 až -2 °C. Obloha nad mestom pod Urpínom sa však dopoludnia vyjasní, a počas dňa si tak užijeme slnečné lúče, ktoré zohrejú vzduch na +5 až +7 stupňov Celzia. Návrat oblačnosti môžeme očakávať vo večerných hodinách, avšak bez úhrnu zrážok. Ani v sobotu nás silnejší nárazový vietor nepotrápi.

Nedeľa (15. 1.) prinesie ochladenie, keď sa teploty vzduchu budú pohybovať od ranných 0 až -2 do denných +1 až +3 stupňov Celzia. Obloha má byť počas celého dňa zamračená a v Banskej Bystrici by sme sa mali dočkať aj sneženia, ktoré však môže doprevádzať aj dážď.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.