Počas prvého októbrového víkendu môžeme očakávať počasie podobné tomu z predošlých dní. Obloha bude prevažne zamračená, no v sobotu si užijeme aj slnečné lúče. Podľa meteorologických modulov by malo pršať počas piatka a nedele. 

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre banskobystrický okres na piatok výstrahu 1. stupňa pred dažďom, na sobotu zas výstrahu 1. stupňa pred vetrom na horách.

Piatok (2. 10.) prinesie prevažne zamračenú oblohu, z ktorej by malo pršať najmä ráno, no prehánky sa môžu miestami vyskytnúť aj po zvyšok dňa. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor a teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 12 až 10 do denných 15 až 17 °C.

Sobota (3. 10.) bude víkendovým dňom s cez deň polojasnou, večer zamračenou oblohou, z ktorej by však pršať nemalo. Južný vietor môže počas dňa dosiahnuť v nárazoch rýchlosť až 10 m/s. Z ranných 12 až 10 sa cez deň oteplí na 18 až 20 stupňov Celzia.

Nedeľa (4. 10.) zakončí týždeň v znamení spočiatku zamračenej, neskôr polojasnej oblohy, pričom úhrn zrážok môžeme očakávať v ranných až dopoludňajších hodinách. Južný vietor môže fúkať v nárazoch rýchlosťou až 15 m/s. Teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 13 až 18 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.