Premenlivé počasie úvodu júna bude v Banskej Bystrici pokračovať počas prvého víkendu mesiaca. Poteší však, že napríklad sobota by sa mala zaobísť bez zrážok a stúpne aj teplota vzduchu.

Piatok (5. 6.) bude podobne ako predošlé dni v znamení sychravého a daždivého počasia. Zároveň bola Slovenským hydrometeorologickým ústavom vydaná pre okres Banská Bystrica aj výstraha 1. stupňa pred búrkami, ktorá platí až do 20-tej hodiny. Prechod daždivého frontálneho systému bude najmä popoludní sprevádzať aj silnejší nárazový vietor. Najvýraznejšie zrážka sa očakávajú okolo 16-tej hodiny. Teplota vzduchu stúpne najviac na 16 °C. Vo večerných a nočných hodinách klesne najnižšie k úrovni 10 °C.

Sobota (6. 6.) má byť v meste pod Urpínom už ďaleko príjemnejšia. Teplota vzduchu sa postupne vyšplhá ku 22 °C. Už od ranných hodín má byť prevažne jasno. Oblačnosť začne znovu narastať až k večeru, ale zrážky očakávané nie sú.

Nedeľa (7. 6.) prinesie ale opäť návrat väčšej celodennej oblačnosti, z ktorej opäť môže aj zapršať, a to najmä v popoludňajších hodinách. Aj keď teploty aj v nedeľu opäť vystúpia nad 20 °C, práve s príchodom popoludňajšieho dažďa však teplota ráznejšie klesne k úrovni 14 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.