Počas druhého augustového víkendu sa môžeme v Banskej Bystrici a priľahlom regióne tešiť na mierne oteplenie. Najvyššie teploty prídu v sobotu a budú atakovať hranicu 30 stupňov Celzia. Najvyššie riziko dažďových prehánok a búrok sa podľa meteorologických modulov predpokladá na noc zo soboty na nedeľu, a následné nedeľné ráno. 

Piatok (9.8.) bude v znamení jasnej oblohy, alebo len s malou oblačnosťou. Fúkať bude slabý premenlivý vietor. Najnižšie ranné teploty sa budú pohybovať od 15 do 17 °C, zatiaľ čo cez deň môžeme očakávať maximálne teploty od 26 do 28 stupňov Celzia. Dažďové prehánky región nezasiahnu.

Sobota (10.8.) prinesie spočiatku s jasnú oblohu. Oblaky môžu pribudnúť najmä v neskorších večerných hodinách, kedy nie sú vylúčené ani dažďové prehánky či búrky. Fúkať bude prevažne južný až juhozápadný vietor rýchlosťou v priemere 2 m/s. Najnižšie ranné teploty budú na úrovni 15 až 17 °C, cez deň najviac 28 až 30 stupňov Celzia.

Nedeľa (11.8.) bude spomedzi víkendových dní najchladnejšia. Obloha bude od rána zamračená, k večeru sa vyjasní. Dažďové prehánky a búrky sa predpokladajú v priebehu ranných až poludňajších hodín. Čakajú nás pomerne vysoké ranné teploty na úrovni 20 °C, ale cez deň sa budú teploty pohybovať maximálne od 24 do 26 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.