Nasledujúce tri dni sa budú v Banskej Bystrici niesť v znamení postupného oteplenia, keď sa najvyššie denné teploty vzduchu počas piatka a soboty vyšplhajú nad 20 °C. V piatok bude ešte polooblačno, no cez víkend môžeme očakávať už prevažne jasnú oblohu.

Piatok (24. 9.) bude v meste pod Urpínom prevažne polojasný, pričom úhrn zrážok očakávať nemusíme. Potrápi nás silnejší severozápadný vietor, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť 6 až 11 m/s. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najvyšších denných 16 až 18 do nočných 9 až 7 °C.

Sobota (25. 9.) bude slnečným víkendovým dňom s prevažne jasnou oblohou bez zrážok. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Oproti predošlým dňom sa oteplí, keď sa teplota vzduchu cez deň vyšplhá na 20 až 22, v noci klesne na 10 až 8 stupňov Celzia.

Nedeľa (26. 9.) prinesie množstvo slnečných lúčov a prevažne jasnú oblohu, z ktorej pršať nebude. Fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu cez deň dosiahne príjemných 21 až 23 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na 11 až 9 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.