V závere tretieho októbrového týždňa môžeme v Banskej Bystrici očakávať návrat veľkej oblačnosti, aj keď obloha sa má v nedeľu vyjasniť. V sobotu treba počítať aj s úhrnom zrážok.

Piatok (21. 10.) bude v meste pod Urpínom prevažne zamračený, no dážď očakávať nemusíme. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Z ranných +2 až 0 sa cez deň oteplí na 11 až 13 stupňov Celzia.

Sobota (22. 10.) prinesie opäť veľkú oblačnosť, z ktorej má v popoludňajších až večerných hodinách prameniť dážď. Silnejší nárazový vietor nás ani v tento deň nepotrápi. Mierne sa oteplí, keď sa teploty vzduchu z ranných 5 až 3 cez deň vyšplhajú na 14 až 16 °C.

Nedeľa (23. 10.) bude najteplejším dňom tohto víkendu, keďže obloha sa vyjasní. Slnečné lúče zohrejú vzduch na príjemných 16 až 18 stupňov Celzia. V skorých ranných hodinách môžeme očakávať teploty vzduchu na úrovni 8 až 6 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.