Najbližšie tri dni bude v Banskej Bystrici sprevádzať premenlivá oblačnosť. Pršať podľa meteorologických modulov v meste pod Urpínom nebude, no počítať treba so silnejším nárazovým vetrom. Maximálne denné teploty vzduchu od soboty klesnú pod úroveň 20 stupňov Celzia.

Piatok (27. 5.) prinesie zrána jasnú, počas dňa polojasnú a k večeru zamračenú oblohu. Počas celého dňa bude fúkať západný vietor, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť až 12 m/s. Z ranných 12 až 10 sa cez deň oteplí na 22 až 24 °C.

Sobota (28. 5.) bude prevažne slnečná, pričom oblačnosť sa má zväčšiť len krátkodobo popoludní. Severozápadný vietor bude počas celého dňa fúkať nárazovou rýchlosťou do 12 m/s. Oproti predošlým dňom sa mierne ochladí, keď sa teploty vzduchu z ranných 12 až 10 cez deň vyšplhajú len na 16 až 18 stupňov Celzia.

Nedeľa (29. 5.) má byť prevažne zamračená. Úhrn zrážok máme podľa predbežnej predpovede očakávať až v nočných a pondelkových ranných hodinách. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 8 až 6 do denných 15 až 17 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.