Zatiaľ čo v piatok bude ešte v Banskej Bystrici poriadne horúco, od soboty sa mierne ochladí, keď by maximálne denné teploty vzduchu nemali presiahnuť hranicu tridsať stupňov Celzia. Dážď môžeme očakávať v sobotu.

Piatok (1. 7.) otvorí mesiac júl v znamení pretrvávajúcich horúčav. Z ranných 22 až 20 sa cez deň oteplí na 32 až 34 °C. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na piatok výstrahu 2. stupňa pred vysokými teplotami, ktoré dosiahnu miestami v banskobystrickom okrese úroveň 34 až 36 stupňov Celzia. Obloha bude počas celého dňa prevažne úplne jasná. Oblačnosť sa krátkodobo zväčší popoludní, kedy treba počítať aj so silnejším nárazovým vetrom. Pršať však podľa meteorologických modulov nebude.

Sobota (2. 7.) prinesie už viac oblakov, a to najmä popoludní, kedy môžeme podľa predbežnej predpovede očakávať prehánky či búrky. Mierne môže spŕchnuť aj v skorých ranných hodinách. Obloha sa má v podvečerných hodinách opäť vyjasniť. Oproti predošlým dňom sa mierne ochladí, keď sa vzduch z ranných 21 až 19 cez deň zohreje na 27 až 29 °C.

Nedeľa (3. 7.) sa má niesť v znamení prevažne úplne jasnej oblohy. Dážď preto očakávať nemusíme. Fúkať má len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 20 až 18 do denných 28 až 30 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.