Po štvrtkovom ochladení sa maximálne denné teploty vzduchu v Banskej Bystrici budú aj v najbližších dňoch pohybovať hlboko pod úrovňou 30 °C. Druhý júlový víkend prinesie prevažne veľkú oblačnosť a niekoľko prehánok.

Piatok (8. 7.) bude v meste pod Urpínom zamračený. Prehánky môžeme očakávať v druhej polovici dňa, najmä popoludní, kedy zafúka aj silnejší nárazový vietor. Z ranných 16 až 14 sa cez deň oteplí len na 21 až 23 stupňov Celzia.

Sobota (9. 7.) prinesie zrána jasnú, neskôr polojasnú oblohu. Oblačnosť bude najväčšia večer. Výdatnejší dážď očakávať nemusíme, hoci podľa meteorologických modulov môže krátkodobo mrholiť. Vzduch sa z ranných 15 až 13 cez deň zohreje na 22 až 24 °C.

Nedeľa (10. 7.) zakončí týždeň v znamení premenlivej, ale prevažne zväčšenej oblačnosti. Podľa predbežnej predpovede má pršať v druhej polovici dňa. V okrese sa miestami môžu vyskytnúť krátkodobo aj búrky. Teploty vzduchu sa z ranných 13 až 11 cez deň vyšplhajú na 18 až 20 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.