Posledný májový víkend prinesie v Banskej Bystrici a okolí prevažne veľkú oblačnosť, pričom miestami sa môžu vyskytnúť aj mierne prehánky. Najmä v prvé dva dni bude fúkať aj silnejší severný vietor a najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať pod hranicou 20 stupňov Celzia. 

Piatok (29. 5.) bude v znamení prevažne zamračenej, večer vyjasnenej oblohy, pričom popoludní môže aj mierne spŕchnuť. Fúkať bude prevažne severný vietor, ktorý môže počas dňa dosiahnuť v nárazoch rýchlosť až 9 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 13 až 11 °C do najvyšších denných 16 až 18 stupňov Celzia.

Sobota (30. 5.) bude dňom so spočiatku polojasnou, večer zamračenou oblohou a v popoludňajších až večerných hodinách aj s prehánkami. Prevažne severný vietor môže počas dňa dosiahnuť nárazovú rýchlosť až 11 m/s. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 11 až 9 stupňov Celzia, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 16 do 18 °C.

Nedeľa (31. 5.) zakončí týždeň i mesiac máj v znamení úplne zamračenej oblohy, pričom počas dňa sa očakáva aj úhrn dažďových zrážok. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor a teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 11 až 9 °C do najvyšších denných 12 až 14 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.