Počas nasledujúcich troch dní bude obloha nad mestom pod Urpínom prevažne zamračená. Z veľkej oblačnosti bude prameniť aj úhrn zrážok. V piatok by malo snežiť, počas soboty a nedele môžeme očakávať dážď so snehom. Teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo bodu mrazu.

Piatok (29. 1.) prinesie zrána polojasnú, neskôr už zamračenú oblohu. V popoludňajších až večerných hodinách bude podľa meteorologických modulov snežiť. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných -3 až -5 do denných 0 až +2 °C. Počas ranných až dopoludňajších hodín nás potrápi poľadovica, pred ktorou vydal SHMÚ výstrahu 1. stupňa aj pre banskobystrický okres.

Sobota (30. 1.) bude víkendovým dňom s veľkou oblačnosťou a dažďovými prehánkami počas celého dňa. Najvýraznejšie by malo pršať popoludní, pričom k dažďu sa môže pridať aj mierne sneženie. Prevažne juhovýchodný vietor môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 3 až 7 m/s. Teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí -3 až +3 stupňov Celzia.

Nedeľa (31. 1.) zakončí mesiac január v znamení pretrvávajúcej veľkej oblačnosti. Zo zamračenej oblohy by mal ešte v prvej polovici dňa padať dážď so snehom. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Z denných 0 až +2 sa večer ochladí na -6 až -8 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.