Najbližšie tri dni sa budú v Banskej Bystrici a okolí niesť v znamení občasnej nízkej oblačnosti a prevažne jasnej oblohy bez dažďových zrážok. Denné teploty vzduchu oproti predošlým dňom mierne klesnú a tie najvyššie sa budú pohybovať okolo hranice 10 stupňov Celzia.

Počas víkendových dní môže fúkať aj silnejší nárazový vietor, pričom Slovenský hydrometeorologický ústav vydal aj výstrahu 1. stupňa pred silným vetrom na horách, ktorá predbežne trvá do sobotného rána.

Piatok (13. 3.) bude v znamení spočiatku zamračenej, neskôr jasnej oblohy, pri čom pršať môže v skorých ranných hodinách. Fúkať bude prevažne západný vietor rýchlosťou 1 až 4 m/s, v nárazoch až 9 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 8 až 6 °C do najvyšších denných 8 až 10 stupňov Celzia.

Sobota (14. 3.) bude dňom s prevažne nízkou oblačnosťou bez dažďových zrážok. V popoludňajších až večerných hodinách môžeme očakávať silnejší vietor, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť až 10 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 1 až -1 °C do najvyšších denných 5 až 7 stupňov Celzia.

Nedeľa (15. 3.) zakončí týždeň v znamení prevažne úplne jasnej oblohy bez dažďových zrážok. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni -3 až -5 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 6 do 8 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.