Nasledujúci májový víkend sa bude v Banskej Bystrici a okolí niesť v znamení oteplenia, pričom maximálne denné teploty vzduchu by mali počas všetkých troch dní presiahnuť hranicu 20 stupňov Celzia. Oblačnosť bude striedavá a dažďové prehánky by sa mali podľa meteorologických modulov vyskytnúť len minimálne.

Piatok (8. 5.) bude v znamení prevažne polojasnej oblohy bez dažďových zrážok. Fúkať bude prevažne južný až juhozápadný vietor v rýchlosti okolo 2 m/s. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 5 až 3 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 19 do 21 stupňov Celzia.

Sobota (9. 5.) bude dňom so zväčšenou oblačnosťou, pri čom v popoludňajších hodinách sa môžu vyskytnúť aj mierne dažďové prehánky. Juhovýchodný až južný vietor bude fúkať v rýchlosti okolo 2 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 8 až 6 °C do najvyšších denných  19 až 21 stupňov Celzia.

Nedeľa (10. 5.) zakončí týždeň v znamení jasnej až polojasnej oblohy, z ktorej môže vo večerných hodinách aj mierne zapršať. Južný až juhozápadný vietor môže popoludní až podvečer dosiahnuť v nárazoch rýchlosť až 10 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 10 až 8 °C do najvyšších denných 21 až 23 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.