Daždivý štvrtok vystriedajú prvé októbrové dni, ktoré prinesú v meste pod Urpínom čiastočné vyjasnenie oblohy, pričom slnečná bude najmä nedeľa. Najvyššie denné teploty vzduchu presiahnu v Banskej Bystrici hranicu 15 °C. Počas najbližších troch dní podľa meteorologických modulov pršať nebude.

Piatok (1. 10.) prinesie spočiatku ešte zväčšenú oblačnosť, no obloha by sa mala postupne počas dňa vyjasniť. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najvyšších denných 14 až 16 do nočných 8 až 6 stupňov Celzia.

Sobota (2. 10.) bude víkendovým dňom s prevažne polojasnou oblohou. Opäť bude fúkať len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 15 až 17, v noci klesne na 8 až 6 °C.

Nedeľa (3. 10.) bude slnečným dňom s minimálnou oblačnosťou. Počas dňa nás ale mierne potrápi južný až juhovýchodný vietor, ktorý v nárazoch dosiahne rýchlosť 10 až 12 m/s. Cez deň sa oteplí na 16 až 18 °C. Teplota vzduchu v noci klesne na 9 až 7 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.