Počasie počas nasledujúceho víkendu nebude v Banskej Bystrici a okolí príliš priať výletom do prírody či posedeniam na námestí. Obloha bude prevažne zamračená a najvyššia denná teplota vzduchu by nemala presiahnuť hranicu 20 °C. Daždivá by mala byť najmä sobota, no dážď môžeme očakávať aj počas piatka a nedele.

Piatok (17. 7.) prinesie veľkú oblačnosť počas celého dňa, z ktorej môžu v popoludňajších hodinách prameniť aj prehánky. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor a teplota vzduchu sa bude pohybovať od najnižších ranných 14 až 12 °C do najvyšších denných 18 až 20 °C.

Sobota (18. 7.) bude víkendovým dňom s prevažne úplne zamračenou oblohou. Podľa meteorologických modulov by malo sústavne pršať už od skorých ranných hodín až do popoludnia. Fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor. Z ranných 12 °C sa teplota vzduchu vyšplhá na maximálnych denných 17 až 19 stupňov Celzia.

Nedeľa (19. 7.) zakončí týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej by malo pršať v popoludňajších až večerných hodinách. Najnižšia ranná teplota vzduchu bude na úrovni 15 až 13 °C, zatiaľ čo najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 18 do 20 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.