Počasie v Banskej Bystrici a okolí nebude počas druhého júlového víkendu úplne pripomínať letné obdobie. Obloha bude prevažne zamračená, vyjasní sa až v nedeľu. Pršať bude hlavne počas piatkového večera a prehánky môžeme očakávať aj v sobotu. Vylúčené nie sú ani búrky.

Piatok (12.7.) bude počas celého dňa v znamení zamračenej oblohy. Dažďové zrážky spadnú najmä vo večerných hodinách, počas ktorých bude chladno. Teploty vzduchu sa budú cez deň pohybovať od 20 do 22 stupňov Celzia a večer sa budú pohybovať na úrovni 13 až 15 stupňov Celzia.

Sobota (13.7.) bude veľmi podobná piatku.  Obloha bude opäť prevažne zamračená a môžu z nej aj spadnúť dažďové zrážky. Prehánky možno očakávať v ranných a popoludňajších hodinách. Najnižšie ranné teploty vzduchu by nemali klesnúť pod 12 stupňov Celzia, zatiaľ čo cez deň budú teploty na úrovni 18 až 20 stupňov Celzia.

Nedeľa (14.7.) zakončí víkend aj týždeň v znamení jasnejšej oblohy, na ktorej sa však stále môžu objaviť oblaky. Prehánky by mali podľa meteorologických modulov pretrvávať od 10-tej do 16-tej hodiny. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 12 až 14 stupňov Celzia a najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 20 do 22 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.