Posledný septembrový víkend bude v Banskej Bystrici a okolí v znamení typického jesenného počasia. Prehánky môžeme očakávať počas soboty a oblačnosť bude počas celého víkendu zvýšená. Najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať na úrovni pod hranicou 20 stupňov Celzia.

Piatok (27.9.) zakončí pracovný týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy. Prípadné prehánky sa môžu vyskytnúť v popoludňajších hodinách. Fúkať bude prevažne južný vietor v rýchlosti okolo 2 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 9 až 7 °C do najvyšších denných 16 až 18 stupňov Celzia.

Sobota (28.9.) prinesie spočiatku zamračenú oblohu, ktorá sa však k večeru vyjasní. Výraznejšie prehánky môžeme očakávať v dopoludňajších hodinách. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 12 až 10 stupňov Celzia do najvyšších denných 16 až 18 °C.

Nedeľa (29.9.) zakončí víkend v znamení spočiatku zamračenej, neskôr polojasnej oblohy. Dážď sa počas tohto dňa podľa meteorologických modulov nepredpokladá. Najnižšie ranné teploty budú na úrovni 9 až 7 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 15 do 17 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.