Po predošlých daždivých dňoch sa cez víkend obloha vyjasní, no počas soboty a nedele môžu Banskú Bystricu zasiahnuť aj krátkodobé prehánky či búrky. Očakávať môžeme aj oteplenie a v sobotu sa môže teplota vzduchu vyšplhať až na hranicu 30 °C.

Piatok (12. 6.) bude dňom s prevažne veľkou oblačnosťou, ktorá by však úhrn dažďových zrážok priniesť nemala. Fúkať by mal len slabý premenlivý vietor. Cez deň sa môže teplota vzduchu vyšplhať na 24 až 26 stupňov Celzia, zatiaľ čo v neskorých večerných hodinách klesne teplota vzduchu na 16 až 14 °C.

Sobota (13. 6.) prinesie prevažne jasnú až polojasnú oblohu. Oblačnosť by sa mala zväčšiť len okolo poludnia, kedy môžeme očakávať aj prehánku či búrku. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor a teploty vzduchu sa budú pohybovať od najvyšších denných 27 až 29 stupňov Celzia do najnižších nočných 16 až 14 °C.

Nedeľa (14. 6.) zakončí druhý júnový týždeň v znamení zrána jasnej, neskôr polojasnej oblohy, z ktorej by malo popoludní aj pršať. Cez deň sa môže teplota vzduchu vyšplhať na 25 až 27 stupňov Celzia, zatiaľ čo v neskorých večerných hodinách klesne teplota vzduchu na 17 až 15 °C. Fúkať by mal opäť len slabý premenlivý vietor.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.