Júl sa s našim regiónom rozlúči zmeneným charakterom počasia, keď nad Banskou Bystricou tentokrát výrazne pribudne oblačnosti, prídu búrky a s nimi aj ochladenie.

Piatok (29. 7.) sa bude niesť v znamení postupne narastajúcej oblačnosti. Dopoludnia bude ešte prevažne jasno, teploty stúpnu od ranných 20 do popoludňajších 31 stupňov Celzia. Popoludní sa však rozfúka a pribudne oblakov. Teplota tak rýchlejšie poklesne, avšak zrážky ešte očakávané nie sú.

Sobota (30. 7.) už bude prevažne zamračená. Od dopoludnia a popoludní sú očakávané aj výraznejšie búrky so silným vetrom, pred ktorými vydal SHMÚ v banskobystrickom okrese výstrahu 1. stupňa. Teploty vzduchu najskôr vystúpia ku 27 stupňom Celzia, s príchodom búrky však rýchlo poklesnú o desať stupňov nižšie.

Nedeľa (31. 7.) prinesie nad Banskú Bystricu sychravé počasie, zamračenú oblohu a slabšie prehánky počas celého dňa. Bude chladno, pri silnejšom nárazovom severozápadnom vetre sa teploty vyšplhajú nanajvýš na 19 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.