Ani víkend pred Vianocami snehovú nádielku neprinesie. Obloha sa v meste pod Urpínom počas soboty a nedele vyjasní. Teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo nuly.

Piatok (18. 12.) prinesie v Banskej Bystrici a okolí prevažne veľkú oblačnosť, ktorá by mala v podvečerných až večerných hodinách ustúpiť. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Z denných +1 až +3 sa večer ochladí na -2 až -4 stupne Celzia.

Sobota (19. 12.) bude víkendovým dňom so spočiatku polojasnou, od poludnia takmer jasnou oblohou bez úhrnu dažďových či snehový zrážok. Fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí -4 až +4 °C.

Nedeľa (20. 12.) zakončí týždeň v znamení spočiatku malej, večer už zväčšenej oblačnosti. Ani počas tohto dňa by pršať či snežiť nemalo. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných -2 až -4 do denných +2 až +4 stupňov Celzia. Aj počas posledného dňa v týždni bude fúkať len slabý premenlivý vietor.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.