Oproti predošlým dňom s vysokými teplotami a jasnou oblohou sa počasie v Banskej Bystrici a okolí počas predposledného májového víkendu zmení. Na oblohe pribudnú oblaky a očakávať môžeme niekoľko prehánok, pričom teploty vzduchu budú postupne počas nasledujúcich troch dní klesať.

Piatok (22. 5.) bude v znamení prevažne polojasnej, večer zamračenej oblohy bez zrážok. Fúkať bude južný vietor, ktorý môže popoludní dosiahnuť v nárazoch rýchlosť až 10 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 8 až 6 °C do najvyšších denných 18 až 20 stupňov Celzia.

Sobota (23. 5.) bude dňom s prevažne úplne zamračenou oblohou a prehánkami, pričom najvýraznejšie by malo pršať v neskorých večerných hodinách. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 10 až 8 stupňov Celzia, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 12 do 14 °C.

Nedeľa (24. 5.) zakončí týždeň v znamení spočiatku zamračenej, neskôr vyjasnenej oblohy. Dážď môžeme očakávať najmä v ranných hodinách, ale prehánky sa môžu vyskytnúť aj počas dňa. Fúkať bude silný severný vietor, ktorý môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 14 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 8 až 6 °C do najvyšších denných 18 až 20 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.