Slnečné počasie s vysokými teplotami vzduchu vystrieda počas najbližších dní zväčšená oblačnosť, z ktorej bude podľa meteorologických modulov prameniť aj dážď. Teploty vzduchu nebudú v meste pod Urpínom atakovať úroveň 30 °C, pričom chladnejšie bude najmä v piatok.

Piatok (2. 7.) prinesie prevažne veľkú oblačnosť. Dážď a miestami aj búrky môžeme očakávať najmä v popoludňajších hodinách. Fúkať bude premenlivý vietor, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť 6 až 8 m/s. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá len na 20 až 22 °C. V noci sa ochladí na 15 až 13 stupňov Celzia.

Sobota (3. 7.) bude víkendovým dňom so zväčšenou oblačnosťou. Počas celého dňa treba počítať aj s miernymi prehánkami. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu z najvyšších denných 22 až 24 v noci klesne na 15 až 13 stupňov Celzia.

Nedeľa (4. 7.) zakončí týždeň v znamení spočiatku vyjasnenej oblohy. Oblačnosť bude v druhej polovici dňa premenlivá. Pršať by počas tohto dňa podľa meteorologických modulov nemalo. Viac slnečných lúčov sa odzrkadlí aj na teplote vzduchu, ktorá sa cez deň vyšplhá na 25 až 27 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na 15 až 13 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.