Prvý májový víkend sa bude v Banskej Bystrici a okolí niesť v znamení prevažne zväčšenej oblohy a niekoľko dažďových prehánok, ktoré môžeme očakávať počas všetkých nasledujúcich troch dní. Teploty vzduchu nebudú príliš vysoké a tie najvyššie denné budú siahať tesne pod hranicu 20 stupňov Celzia.

Piatok (1. 5.) bude prvým májovým a zároveň sviatočným dňom v znamení spočiatku zamračenej, podvečer polojasnej oblohy. Dažďové prehánky môžeme očakávať v ranných až popoludňajších hodinách. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor a teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 12 až 10 °C do najvyšších denných 14 až 16 stupňov Celzia.

Sobota (2. 5.) bude dňom s prevažne polojasnou oblohou, ktorá môže priniesť počas dňa aj mierne dažďové prehánky. Fúkať bude severný až severozápadný vietor, ktorý môže dosiahnuť v nárazoch rýchlosť až 8 m/s. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 8 až 6 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 15 do 17 stupňov Celzia.

Nedeľa (3. 5.) zakončí týždeň v znamení spočiatku zamračenej, postupne počas dňa vyjasnenej oblohy. V podvečerných až večerných hodinách môžeme očakávať aj dážď. Severozápadný vietor môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 12 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 6 až 4 °C do najvyšších denných 12 až 14 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.