Aj počas nasledujúceho víkendu nás v meste pod Urpínom bude sprevádzať typické jesenné počasie. Obloha bude prevažne zamračená. Prehánky môžeme očakávať najmä v piatok, no vyskytnúť sa môžu aj počas nasledujúcich dní.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre banskobystrický okres na piatok a sobotu výstrahu 1. stupňa pred vetrom na horách. Ten môže dosiahnuť rýchlosť 30 až 37 m/s.

Piatok (30. 10.) prinesie prevažne zamračenú oblohu, z ktorej by malo pršať v druhej polovici dňa. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najnižších ranných 3 až 1 do najvyšších denných 8 až 10 stupňov Celzia.

Sobota (31. 10.) bude posledným októbrovým dňom s cez deň veľkou, k večeru zmenšenou oblačnosťou. Prehánky sa môžu miestami vyskytnúť okolo poludnia. Fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor. Z ranných 8 až 6 sa cez deň oteplí na 13 až 15 stupňov Celzia.

Nedeľa (1. 11.) otvorí mesiac november v znamení pokračujúcej zväčšenej oblačnosti, z ktorej by ale úhrn zrážok počas tohto dňa prameniť nemal. Teplota vzduchu sa z ranných 6 až 4  cez deň vyšplhá na 10 až 12 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.