Nasledujúci víkend prinesie mierne oteplenie, keď sa denné teploty vzduchu vyšplhajú nad hranicu 10 °C. Počas najbližších troch dní môžeme v Banskej Bystrici očakávať prevažne veľkú oblačnosť. Pršať by malo až v závere víkendu. 

Piatok (16. 4.) prinesie popoludní veľkú, večer už zmenšenú oblačnosť. Úhrn zrážok počas tohto dňa očakávať nemusíme. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu z denných 7 až 9 v noci klesne na 2 až 0 °C.

Sobota (17. 4.) bude víkendovým dňom so zrána polojasnou, postupne už zamračenou oblohou, z ktorej by však podľa meteorologických modulov pršať nemalo. Fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu cez deň dosiahne 10 až 12 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na 3 až 1 °C.

Nedeľa (18. 4.) zakončí týždeň v znamení pretrvávajúcej veľkej oblačnosti. V podvečerných až večerných hodinách sa môžu vyskytnúť dažďové prehánky. Popoludní zafúka južný vietor v nárazoch rýchlosťou 8 m/s. Inak môžeme očakávať len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 13 až 15, v noci klesne na 5 až 3 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.