Posledný septembrový víkend sa bude v Banskej Bystrici niesť v znamení postupne zväčšujúcej sa oblačnosti. Zamračené bude najmä v nedeľu, kedy musíme už od rána počítať s vytrvalým dažďom.

Piatok (23. 9.) bude ešte prevažne polojasný, pričom na oblohe sa má ukázať najviac oblakov popoludní. Dážď nás ešte nepotrápi. Juhozápadný vietor zafúka popoludní v nárazoch rýchlosťou do 8 m/s. Z ranných 5 až 3 sa cez deň oteplí na 14 až 16 °C.

Sobota (24. 9.) prinesie už väčšiu oblačnosť, aj keď obloha nemá byť počas celého dňa úplne zamračená. Úhrn zrážok podľa predbežnej predpovede očakávať nemusíme. Fúkať má len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 5 až 3 do popoludňajších 15 až 16 stupňov Celzia.

Nedeľa (25. 9.) bude zamračená. S dažďom musíme v meste pod Urpínom počítať počas celého dňa. Vzduch sa z ranných 10 až 8 cez deň zohreje na 13 až 15 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.