Najbližší víkend sa bude v Banskej Bystrici niesť v znamení letného počasia. Užijeme si množstvo slnečných lúčov a maximálne denné teploty vzduchu na úrovni 30 stupňov Celzia.

Piatok (18. 6.) prinesie prevažne jasnú oblohu bez úhrnu zrážok. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 29 až 30 °C. V noci sa ochladí na 16 až 14 stupňov Celzia.

Sobota (19. 6.) bude víkendovým dňom so spočiatku jasnou, popoludní polojasnou oblohou, z ktorej opäť pršať nebude. Fúkať bude južný až juhozápadný vietor, ktorý v nárazoch dosiahne rýchlosť 7 až 12 m/s. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najvyšších denných 30 až 32 do nočných 18 až 16 °C.

Nedeľa (20. 6.) zakončí týždeň v znamení jasnej až polojasnej oblohy, z ktorej by pršať podľa meteorologických modulov nemalo. Južný až juhozápadný vietor bude v nárazoch fúkať rýchlosťou 6 až 8 m/s. Teplota vzduchu z najvyšších denných 29 až 31 v noci klesne na 18 až 16 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.