Ani počas druhého júlového víkendu si v Banskej Bystrici od horúčav neoddýchneme. Zapršať by malo v piatok, no potom nás prehánky či búrky s najväčšou pravdepodobnosťou neschladia.

Piatok (12. 7.) bude sprevádzať premenlivá oblačnosť. Od poludnia do večera bude v banskobystrickom okrese platiť výstraha 1. stupňa pred vysokými teplotami. Vzduch sa v meste pod Urpínom v priebehu dňa zohreje na 28 až 30 °C. Po zotmení teplota poklesne k dvadsiatim stupňom Celzia. Očakávať však môžeme prehánky či lokálne búrky, a to najmä vo večerných hodinách, ale vyskytnúť sa môžu aj skôr.

Sobota (13. 7.) bude slnečná, s jasnou až polojasnou oblohou a len minimálnym rizikom úhrnu zrážok. Teplota vzduchu cez deň vystúpi na 29 až 31 stupňov Celzia. Teplo bude aj v noci, keď sa ochladí len na 22 °C.

Nedeľa (14. 7.) sa má v Bystrici vyznačovať taktiež prevažne malou oblačnosťou. Výdatnejší dážď podľa meteorologických modelov SHMÚ očakávať nemusíme. Teplota vzduchu sa opäť vyšplhá na 29 až 31 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.