Po zamračených a daždivých dňoch nás v Banskej Bystrici v závere tretieho májového týždňa poteší ústup oblačnosti a príjemnejšie teploty vzduchu. Prehánky vylúčené nie sú, no konečne si užijeme viac slnečných chvíľ.

Piatok (19. 5.) bude spočiatku ešte zamračený, ale od obeda už bude obloha jasnejšia. Mierne prehánky sa môžu ojedinele vyskytnúť, avšak meteorológovia počítajú len s nízkym rizikom úhrnu zrážok. Pri slabom premenlivom vetre sa z ranných 11 až 9 počas dňa oteplí na 20 až 22 °C.

Sobota (20. 5.) prinesie v meste pod Urpínom ráno a večer malú, no cez deň zväčšenú oblačnosť. Okolo poludnia a popoludní tak musíme počítať aj s prehánkami. Silnejší nárazový vietor nás nepotrápi ani v tento víkendový deň. Teploty vzduchu sa z ranných 12 až 10 počas dňa vyšplhajú na 22 až 24 stupňov Celzia.

Nedeľa (21. 5.) má byť v Banskej Bystrici slnečná a bez výdatnejšieho úhrnu zrážok, aj keď nejaká tá kvapka pri premenlivej oblačnosti spadnúť môže. Obloha má byť úplne jasná najmä v prvej polovici dňa. Oblačnosť sa začne zväčšovať s blížiacim sa príchodom budúceho týždňa, v ktorom sa má vo výraznejšej miere opäť prihlásiť o slovo dážď. Počas nedele má zafúkať aj silnejší južný vietor, a to v nárazoch rýchlosťou do 12 m/s.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.