Prelom mesiacov január a február prinesie v Banskej Bystrici a okolí mierne oteplenie, ktoré sa najviac prejaví v sobotu, keď môžu najvyššie denné teploty vzduchu prekročiť aj hranicu 10 °C. Oblačnosť by mala byť počas celého víkendu zvýšená, pričom v piatok a najmä v nedeľu môžeme očakávať aj dážď.

Piatok (31. 1.) zakončí január v znamení zvýšenej oblačnosti. Počas dňa môžeme očakávať aj dažďové prehánky. Fúkať bude južný až juhovýchodný vietor v rýchlosti okolo 2 m/s a teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných -2 až -4 °C do najvyšších denných 7 až 9 stupňov Celzia.

Sobota (1. 2.) bude prvým februárovým dňom, ktorý prinesie zvýšenú oblačnosť, pri čom pršať môže v neskorých večerných hodinách. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor a teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 2 až 0 °C do najvyšších denných 9 až 11 stupňov Celzia.

Nedeľa (2. 2.) zakončí týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej by malo pršať najmä v ranných hodinách. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 5 až 3 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 7 do 9 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.