V uplynulých dňoch nás sprevádzalo bláznivé aprílové počasie aj so snehovými prehánkami. Tie podľa meteorologických modulov počas najbližších troch dní očakávať nemusíme. Mierne sa oteplí a denné teploty vzduchu sa vyšplhajú nad 10 °C.

Piatok (9. 4.) prinesie spočiatku jasnú, neskôr polojasnú oblohu, z ktorej pršať ani snežiť nebude. Fúkať bude prevažne južný vietor, ktorý počas dňa dosiahne v nárazoch rýchlosť 9 až 11 m/s. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 9 až 11 °C. V noci sa ochladí na +2 až 0 stupňov Celzia.

Sobota (10. 4.) bude víkendovým dňom so spočiatku malou, v druhej polovici dňa už zväčšenou oblačnosťou. Z nej by úhrn zrážok podľa meteorologických modulov prameniť nemal. Prevažne juhovýchodný vietor bude počas dňa fúkať v nárazoch rýchlosťou 9 až 11 m/s. Teplota vzduchu z denných 13 až 15 v noci klesne na 6 až 4 °C.

Nedeľa (11. 4.) zakončí týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy bez úhrnu dažďových či snehových zrážok. Opäť nás potrápi aj silnejší južný vietor, ktorý môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 11 až 13 m/s. Cez deň sa oteplí na 14 až 16 °C. Teplota vzduchu v noci klesne na 8 až 6 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.