Začiatok druhého mesiaca v roku prinesie v Banskej Bystrici a okolí mierne ochladenie hlavne v nočných a ranných hodinách sprevádzané dažďovými a snehovými prehánkami, ktoré by sa najviac mali prejaviť v piatok. Oblačnosť by mala byť počas víkendových dní znížená. Maximálna denná teplota neprekročí hranicu 6 stupňov Celzia.

Piatok (7. 1.) otvorí nový deň zamračenou a neskôr polojasnou oblohou. Počas celého dňa môžme očakávať dažďové a snehové prehánky. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 0 až -2 °C do najvyšších denných 4 až 6 stupňov Celzia. Fúkať bude premenlivý severný vietor rýchlosťou 7 až 11 km/h, nárazovo 18 km/h.

Sobota (8. 2.) bude zrána polojasná bez rizika zrážok. Poobede by oblačnosť mala ustúpiť. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných -4 až -6 °C do najvyšších denných 0 až 2 stupňov Celzia. Fúkať bude premenlivý južný až juhozápadný vietor rýchlosťou 4 až 7 km/h.

Nedeľa (9. 2.) zakončí prvý februárový týždeň jasnou oblohou. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni -4 až -6 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 2 do 4 stupňov Celzia. Fúkať bude južný až juhozápadný vietor rýchlosťou 7 až 11 km/h.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.