Tretí júlový víkend bude v meste pod Urpínom sprevádzať premenlivá oblačnosť. Podľa meteorologických modulov nebude výraznejšie pršať. Denné teplotné maximá nebudú ani zďaleka atakovať hranicu 30-tich stupňov Celzia. 

Piatok (15. 7.) prinesie ráno a večer zväčšenú, cez deň takmer žiadnu oblačnosť. S úhrnom zrážok treba počítať len v skorých ranných hodinách. V prvej polovici dňa zafúka silnejší severozápadný vietor. Z ranných 19 až 17 sa cez deň oteplí na 24 až 26 °C.

Sobota (16. 7.) už má byť v Banskej Bystrici oblačnejšia, a to najmä od rána do popoludnia. Úplne zamračené však nebude a užijeme si aj slnečné lúče. Pršať nemá, avšak potrápiť, ale aj schladiť, nás môže silnejší nárazový severozápadný vietor. Vzduch sa z ranných 15 až 13 cez deň zohreje na 24 až 26 stupňov Celzia.

Nedeľa (17. 7.) bude spočiatku jasná, no oblakov bude na oblohe postupne pribúdať. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 13 až 11 do denných 22 až 24 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.