Počas nasledujúceho víkendu sa počasie v Banskej Bystrici oproti predošlým dňom príliš nezmení. Obloha bude naďalej prevažne zamračená, úhrn dažďových zrážok môžeme očakávať najmä počas piatka a soboty.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na piatok výstrahu 1. stupňa pred dažďom aj pre banskobystrický okres.

Piatok (16. 10.) bude v meste pod Urpínom upršaný. Obloha bude počas celého dňa úplne zamračená. Pršať by malo celý deň, najvýraznejšie v podvečerných až nočných hodinách. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa z ranných 8 až 6 cez deň vyšplhá na 11 až 13 °C.

Sobota (17. 10.) bude víkendovým dňom s pretrvávajúcou veľkou oblačnosťou. Počas celého dňa môžeme opäť očakávať úhrn zrážok, no oproti piatku by malo pršať menej. Fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 5 až 10 stupňov Celzia.

Nedeľa (18. 10.) zakončí týždeň v znamení oproti predošlým dňom zmenšenej, no stále výraznej oblačnosti. Prehánky sa môžu miestami vyskytnúť počas večerných hodín. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 3 až 1 do denných 8 až 10 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.