Veľkonočný víkend sa bude v Banskej Bystrici a okolí niesť v znamení pokračujúceho príjemného jarného počasia. Obloha bude prevažne jasná až polojasná a najvyššie denné teploty vzduchu môžu pokoriť hranicu 20 °C. Úhrn dažďových zrážok môžeme podľa meteorologických modulov očakávať najskôr až v noci z nedele na pondelok.

Piatok (10. 4.) bude v znamení prevažne jasnej až polojasnej oblohy bez dažďových zrážok. Fúkať bude prevažne severný až severovýchodný vietor, ktorý môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 9 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 7 až 5 °C do najvyšších denných 18 až 20 stupňov Celzia.

Sobota (11. 4.) bude opäť dňom s minimálnou oblačnosťou, pri čom ani v tento deň by pršať nemalo a fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 7 až 5 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 18 do 20 stupňov Celzia.

Nedeľa (12. 4.) zakončí týždeň v znamení prevažne polojasnej oblohy, pri čom v neskorých nočných hodinách môžu región zasiahnuť aj mierne dažďové prehánky. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor a teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 7 až 5 °C do najvyšších denných 18 až 20 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.