Na prelome mesiacov júl a august nás v Banskej Bystrici a okolí čaká slnečný víkend. Počas všetkých troch dní bude obloha prevažne jasná a najvyššie denné teploty vzduchu budú atakovať hranicu 30 °C.

Piatok (31. 7.) bude posledným júlovým dňom s prevažne úplne jasnou oblohou bez zrážok. Severný vietor môže popoludní dosiahnuť nárazovú rýchlosť 7 až 9 m/s. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 17 až 15 do najvyšších denných 27 až 29 stupňov Celzia.

Sobota (1. 8.) otvorí mesiac august v znamení príjemného letného počasia. Obloha bude počas celého dňa prevažne jasná a bez zrážok. Z ranných 15 až 13 stupňov Celzia sa cez deň oteplí na 26 až 28 °C.

Nedeľa (2. 8.) bude opäť slnečná, no vo večerných hodinách môžeme očakávať už zväčšenú oblačnosť, ktorá bude predznamenávať daždivý úvod budúceho týždňa. Z ranných 14 °C stúpne teplota vzduchu na maximálnych denných 25 až 27 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.