Nasledujúce tri dni budú v Banskej Bystrici prevažne slnečné. Oblačnosť sa mierne zväčší len v sobotu. Úhrn zrážok podľa meteorologických modulov očakávať nemusíme. 

Piatok (13. 8.) trinásteho sa bude niesť v znamení spočiatku polojasnej, v druhej polovici dňa už úplne jasnej oblohy, z ktorej počas tohto dňa pršať nebude. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najvyšších denných 26 až 28 do nočných 16 až 14 °C.

Sobota (14. 8.) prinesie premenlivú oblačnosť, z ktorej podľa meteorologických modulov úhrn zrážok prameniť nemá. Meteorológovia predbežne počítajú len s nízkym rizikom výskytu prehánok v okrese. Fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor. Teplomery ukážu v tieni maximálne hodnoty na úrovni 27 až 29 stupňov Celzia. Teplota vzduchu v nočných hodinách klesne ku 18 až 16 °C.

Nedeľa (15. 8.) bude v meste pod Urpínom slnečným víkendovým dňom s minimálnou oblačnosťou. S prehánkami opäť počítať nemusíme. Fúkať má juhozápadný vietor, ktorý v nárazoch dosiahne rýchlosť 6 až 8 m/s. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 28 až 30 °C. V noci sa ochladí na 18 až 16 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.