Nasledujúce tri dni sa budú v Banskej Bystrici a okolí niesť v znamení teplého a slnečného počasia. Oblačnosť bude počas celého víkendu minimálna a mierne prehánky môžeme očakávať až v jeho závere. Maximálne denné teploty vzduchu budú atakovať hranicu 20 stupňov Celzia, pri čom najnižšie nočné teploty vzduchu by nemali klesnúť pod bod mrazu.

Piatok (27. 3.) bude teplým jarným dňom s prevažne úplne jasnou oblohou, bez dažďových zrážok. Fúkať bude prevažne južný vietor, ktorý môže popoludní dosiahnuť v nárazoch rýchlosť až 9 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 3 až 1 °C do najvyšších denných 16 až 18 stupňov Celzia.

Sobota (28. 3.) bude v znamení prevažne nízkej oblačnosti, no okolo poludnia sa na oblohe predsa len nejaké oblaky ukážu. Ani v tento deň sa úhrn zrážok podľa meteorologických modulov nepredpokladá. Fúkať bude prevažne západný vietor, ktorý môže popoludní dosiahnuť nárazovú rýchlosť až 8 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 3 až 1 °C do najvyšších denných 16 až 18 stupňov Celzia.

Nedeľa (29. 3.) zakončí týždeň v znamení prevažne polojasnej oblohy, pri čom v popoludňajších až podvečerných hodinách môžu región zasiahnuť aj mierne prehánky. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 3 až 1 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 15 do 17 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.