Ďalší aprílový víkend sa bude v Banskej Bystrici a okolí niesť v znamení pokračujúceho príjemného počasia s malou oblačnosťou a pomerne vysokými teplotami vzduchu. Tie by mali v piatok a v sobotu opäť prekročiť hranicu 20 °C, zatiaľ čo nedeľné počasie už predznamená blížiace sa ochladenie. Pršať by podľa meteorologických modulov počas víkendu nemalo.

Piatok (17. 4.) bude dňom s prevažne polojasnou oblohou bez dažďových zrážok. Fúkať bude severný až severozápadný vietor, ktorý môže okolo poludnia dosiahnuť v nárazoch rýchlosť až 8 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 7 až 5 °C do najvyšších denných 20 až 22 stupňov Celzia.

Sobota (18. 4.) prinesie prevažne úplne jasnú oblohu bez zrážok, pričom malá oblačnosť sa môže vyskytnúť popoludní. Prevažne južný vietor môže popoludní dosiahnuť nárazovú rýchlosť až 10 m/s. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 8 až 6 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 19 do 21 stupňov Celzia.

Nedeľa (19. 4.) zakončí týždeň v znamení malej oblačnosti, pričom ani v tento deň by pršať nemalo. Fúkať bude severovýchodný vietor, ktorý môže počas dňa dosiahnuť v nárazoch rýchlosť až 8 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 9 až 7 °C do najvyšších denných 16 až 18 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.