Počas nasledujúceho víkendu môžeme v meste pod Urpínom očakávať prevažne úplne zamračenú oblohu a dážď. Teplota vzduchu sa bude počas najbližších troch dní pohybovať nad bodom mrazu.

SHMÚ varuje pred vetrom na horách, pričom na piatok vydal pre banskobystrický okres výstrahu 2. stupňa, zatiaľ čo na sobotu výstrahu 1. stupňa. Meteorologické moduly očakávajú počas piatkového rána v banskobystrickom okrese aj tvorbu poľadovice, pred ktorou vydal SHMÚ výstrahu 1. stupňa.

Piatok (22. 1.) prinesie prevažne zamračenú oblohu, z ktorej bude počas celého dňa pršať. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Z denných +5 až +7 sa večer ochladí na +4 až +2 stupne Celzia.

Sobota (23. 1.) bude víkendovým dňom s pretrvávajúcou veľkou oblačnosťou a dažďom počas celého dňa. Fúkať bude prevažne južný vietor, ktorý môže dopoludnia dosiahnuť v nárazoch rýchlosť až 10 m/s. Teplota vzduchu z denných +6 až +8 večer klesne na +3 až +1 °C.

Nedeľa (24. 1.) zakončí týždeň v znamení zrána polojasnej, neskôr už zamračenej oblohy. Z nej by malo ešte v skorých ranných hodinách pršať. Večer by zas podľa meteorologických modulov malo snežiť. Teplota vzduchu sa bude počas dňa pohybovať v rozmedzí 0 až +4 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.