Zatiaľ čo počas prvých marcových dní sme si užili jarné počasie s príjemnými teplotami vzduchu, počas nasledujúcich troch dní sa v meste pod Urpínom ochladí. V piatok môžeme očakávať aj úhrn zrážok. Cez víkend sa obloha vyjasní.

V okrese Banská Bystrica sa na horských priechodoch ojedinele očakáva tvorba snehových jazykov. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pred týmto javom výstrahu 1. stupňa, ktorá bude platiť od piatkového poludnia až do neskorých nočných hodín.

Piatok (5. 3.) prinesie prevažne veľkú, večer už zmenšenú oblačnosť. V prvej polovici dňa môžeme očakávať dážď, ktorý môže v popoludňajších až večerných hodinách vystriedať mierne sneženie. Potrápi nás severný vietor, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť až 12 m/s. Z denných +4 až +6 sa v noci ochladí na -4 až -6 °C.

Sobota (6. 3.) bude v Banskej Bystrici cez deň polooblačná. Ráno a večer bude oblačnosť zmenšená. Meteorologické moduly počas tohto dňa nepredpokladajú úhrn zrážok. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá len na +2 až +4, v noci klesne na -5 až -7 stupňov Celzia.

Nedeľa (7. 3.) zakončí prvý marcový týždeň v znamení prevažne jasnej oblohy bez zrážok. Denná teplota vzduchu dosiahne +5 až +7 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na -2 až -4 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.