Predposledný januárový víkend prinesie v Banskej Bystrici pokles teplôt vzduchu, ktoré sa budú pohybovať zväčša pod nulou, alebo len tesne nad ňou. Slnko si príliš neužijeme, pričom zo zamračenej oblohy by malo podľa meteorológov aj zasnežiť.

Od piatka 12.00 h do soboty 10.00 h bude v banskobystrickom okrese platiť výstraha 1. stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi, ktorých tvorba sa podľa SHMÚ očakáva lokálne (snehové jazyky) a ojedinele (záveje).

Piatok (20. 1.) bude v meste pod Urpínom od rána do večera zamračený. Podľa meteorologických modelov by sa snehové prehánky mohli vyskytnúť popoludní. V podvečerných až nočných hodinách zas treba počítať so silnejším nárazovým severným vetrom. Z ranných -3 sa teploty vzduchu cez deň vyšplhajú na 0 až +2 °C. V piatok ráno si treba dať pozor na poľadovicu, ktorej tvorba sa očakáva ojedinele aj banskobystrickom okrese. SHMÚ vydal pred týmto javom výstrahu 1. stupňa, ktorá bude platiť do 10.00 h.

Sobota (21. 1.) prinesie pretrvávajúcu veľkú oblačnosť, z ktorej môže prameniť mierny úhrn snehových zrážok, a to najmä v prvej polovici dňa. Teploty vzduchu ráno poklesnú na -2 až -4 a počas dňa vystúpia na 0 až +2 stupne Celzia. Severný vietor má zafúkať silnejšie v ranných hodinách.

Nedeľa (22. 1.) sa má v Banskej Bystrici taktiež niesť v znamení zamračenej oblohy, z ktorej by podľa predbežnej predpovede malo aj snežiť. V noci zo soboty trochu prituhne, keď teploty vzduchu v nedeľu ráno poklesnú na -4 až -6 °C. Cez deň sa oteplí na +2 až +4 stupne Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.