Víkend v Banskej Bystrici a okolí nebude pripomínať typické letné počasie. Teploty vzduchu sa budú počas celých troch dní pohybovať od 22 do 26 stupňov Celzia. Najteplejšie bude v piatok a sobota bude najviac zamračeným a upršaným dňom.

Piatok (2.8.) bude v znamení spočiatku jasnej, postupne zamračenej oblohy, z ktorej by malo zapršať najmä vo večerných až nočných hodinách. Fúkať bude prevažne juhozápadný vietor. Najnižšie ranné teploty sa budú pohybovať od 15 do 17 °C, zatiaľ čo cez deň nás čakajú maximálne teploty na úrovni 24 až 26 stupňov Celzia.

Sobota (3.8.) bude prevažne oblačná, vyjasní sa až večer. Najmä popoludní sa môžu vyskytnúť prehánky, či búrky. Fúkať bude prevažne severný vietor, v nárazoch rýchlosťou 3 až 9 metrov za sekundu. Ranné teploty budú na úrovni 14 až 16 °C. Najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 21 do 24 stupňov Celzia.

Nedeľa (4.8.) zakončí týždeň aj víkend v znamení jasnej až polojasnej oblohy. Dažďové prehánky sa podľa meteorologických modulov vo veľkej miere nepredpokladajú, ale môžu sa vyskytnúť v poobedných hodinách. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 11 až 13 °C do maximálnych denných 22 až 24 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.