Počas posledného februárového víkendu bude obloha nad Banskou Bystricou aj naďalej prevažne jasná. Zatiaľ čo v piatok dosiahne teplota vzduchu príjemných 16 °C, cez víkend sa ochladí a denné teploty vzduchu klesnú pod úroveň 10 stupňov Celzia. 

Piatok (26. 2.) bude prevažne slnečný. Oblačnosť sa však vo večerných hodinách zväčší a obloha bude zamračená do sobotného rána. Pršať podľa meteorologických modulov nebude. Teplota vzduchu z príjemných denných 14 až 16 večer klesne na +4 až +2 °C.

Sobota (27. 2.) bude slnečným víkendovým dňom s minimálnou oblačnosťou. Cez deň nás potrápi severný vietor, ktorý v nárazoch dosiahne rýchlosť 8 až 10 m/s. Oproti predošlým dňom sa mierne ochladí. Denná teplota vzduchu dosiahne 6 až 8 stupňov Celzia, večer klesne na 0 až -2 °C.

Nedeľa (28. 2.) zakončí mesiac február v znamení prevažne jasnej oblohy bez úhrnu zrážok. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od denných 8 až 10 do nočných 0 až -2 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.