Od stredy večera je obloha nad mestom pod Urpínom prevažne zamračená a v podobnom duchu sa budú niesť aj nasledujúce dni. Prehánky môžeme očakávať aj naďalej. Najmenej upršaná bude sobota.

Piatok (14. 5.) bude aj naďalej prevažne zamračený, pričom počas celého dňa treba počítať s prehánkami. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu z denných 12 až 14 v noci klesne na 9 až 7 stupňov Celzia.

Sobota (15. 5.) prinesie aspoň dopoludnia čiastočný ústup oblačnosti. V druhej polovici dňa však bude obloha opäť zamračená. Podľa meteorologických modulov má pršať len podvečer. Južný až juhozápadný vietor dosiahne v nárazoch rýchlosť 8 až 10 m/s. Teplota vzduchu cez deň dosiahne 16 až 18 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na 10 až 8 °C.

Nedeľa (16. 5.) zakončí týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej má pršať od skorého rána až do popoludňajších hodín. Oblačnosť sa večer postupne zmenší. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 14 až 16, v noci klesne na 8 až 6 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.