Od úvodu týždňa nás v Banskej Bystrici teší oteplenie a teploty vzduchu šplhajúce sa k hranici 20 °C si budeme užívať aj počas nasledujúcich troch dní. Obloha bude prevažne jasná, aj keď v sobotu a v nedeľu sa na nej ukážu aj oblaky. Úhrn zrážok v meste pod Urpínom cez víkend podľa meteorologických modulov očakávať nemusíme.

Piatok (25. 3.) bude sprevádzať počas celého dňa úplne jasná obloha. Teploty vzduchu sa cez deň vyšplhajú na 16 až 18, v noci klesnú na +1 až -1 °C. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor.

Sobota (26. 3.) prinesie spočiatku minimálnu, postupne premenlivú a k večeru zväčšenú oblačnosť. Pršať však nemá. Prevažne západný vietor zafúka popoludní v nárazoch rýchlosťou do 9 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od denných 16 až 18 do nočných +2 až 0 stupňov Celzia.

Nedeľa (27. 3.) sa bude niesť v znamení prevažne jasnej oblohy, pričom oblačnosť sa má zväčšiť až vo večerných hodinách. Z denných 15 až 17 sa v noci ochladí na +4 až +2 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.