Aj nasledujúce voľné dni bude v Banskej Bystrici sprevádzať prevažne veľká oblačnosť, z ktorej má prameniť úhrn dažďových aj snehových zrážok. Na príjemné teploty vzduchu a viac slnečných lúčov si musíme počkať do začiatku budúceho týždňa.

Piatok (7. 4.) bude prevažne zamračený. Najmä v druhej polovici dňa musíme počítať s dažďom, ku ktorému sa má večer pridať aj sneženie. Južný vietor zafúka silnejšie v popoludňajších až večerných hodinách, a to v nárazoch rýchlosťou do 10 m/s. Teploty vzduchu sa z ranných +1 až -1 počas dňa vyšplhajú na 7 až 9 °C. Do 11.00 h bude v banskobystrickom okrese pretrvávať výstraha 1. stupňa pred snežením. Takisto sa ráno treba mať na pozore aj pred poľadovicou, pred ktorou vydal SHMÚ výstrahu 1. stupňa platnú do 7.00 h.

Sobota (8. 4.) prinesie taktiež veľkú oblačnosť, z ktorej má takmer počas celého dňa prameniť dážď so snehom. Vyjasniť sa má až večer. Fúkať bude už len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných +2 až 0 do popoludňajších 5 až 7 stupňov Celzia.

Nedeľa (9. 4.) bude v meste pod Urpínom spočiatku s jasnou oblohou, ktorá sa však má neskôr zamračiť. Preto môžeme v druhej polovici dňa očakávať aj úhrn zrážok. Z ranných 0 až -2 sa počas dňa oteplí na 10 až 12 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.