Predposledný májový víkend bude v Banskej Bystrici sprevádzať premenlivá, no zväčša malá oblačnosť. S prehánkami treba počítať len ojedinele. Najteplejšie bude v piatok.

Piatok (20. 5.) bude aj naďalej prevažne slnečný, pričom z jasnej až polojasnej oblohy pršať nebude. Južný vietor zafúka odpoludnia v nárazoch rýchlosťou okolo 8 m/s. Teploty vzduchu sa počas dňa vyšplhajú na 26 až 28 stupňov Celzia.

Sobota (21. 5.) prinesie zväčša malú, no ráno a popoludní zväčšenú oblačnosť. V skorých ranných hodinách môžeme očakávať aj prehánky. Počas celého dňa bude fúkať silnejší severozápadný vietor, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť do 12 m/s. Z ranných 16 až 14 sa cez deň oteplí na 22 až 24 °C.

Nedeľa (22. 5.) sa bude niesť v duchu jasnej až polojasnej oblohy. Ojedinele sa môžu vyskytnúť mierne prehánky, no výraznejší úhrn zrážok očakávať nemusíme. Severozápadný vietor má fúkať nárazovou rýchlosťou okolo 8 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 14 až 12 do denných 19 až 21 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.